Vinařství
Furmínek

Červené víno


Svatovavřinecké

Ve světě je toto červené víno známé pod názvem "Saint Laurent". Dnes se nejvíce pěstuje u nás na Moravě. Tato poloraná odrůda s tmavě červenou barvou a s fialovými odlesky je oblíbené jako mladé i jako víno určené k archivaci. Upoutá Vás svou výraznou višňovou, černorybízovou a po zrání na lahvi až povidlovou vůní, se středně až sametově plnou chutí. Svatovavřinecké se velmi dobře hodí ke tmavým masům a sýrům s intenzívní chutí.

V naší nabídce je ročník 2015. Toto víno se nabízí jako tmavě červené a typické s intenzivní vůní a plnou chutí. Svatovavřineckým neurazíte.

Frankovka

Pravděpodobně rakouská pozdní odrůda vína je v zahraničí známa pod synonymy Blaufrankisch, Lemberet a Kékfrankos.

Frankovka je víno barvy rubínové až granátově červené s fialovými odlesky, s ostružinovým kořenitým aroma a s tvrdší kyselinou. Po ležení a vyzrání v sudech charakter vína výrazně získává na zajímavosti svým ovocným extraktem a příjemnou dochutí tzv. "spáleného dřeva". Frankovka se hodí ke konzumaci obvyklých jídel všedního dne, pečeným masům, zvěřině, guláši, kachně i huse, ke kořeněným zeleninovým jídlům a zrajícím i bílým sýrům.

V naší nabídce vína je ročník 2015, který nabízí příjemnou kořenitost spojenou s ovocností a výrazným projevem extraktivního vína.

Rulandské modré

Vlastí vína Rulandské modré je francouzká oblast Burgudsko. Jde o starou odrůdu pěstovanou v mnoha zemích jako víno ze skupiny "Pinot". Patří do pozdních odrůd. Světle rubínová až cihlově červená barva se zlatavým okrajem kolem stěn poháru zdobí toto červené víno. Aromatické látky jsou v mládí nejpodobnější vůním jahod, ostružin a červených třešní. Kyseliny jsou jemné a stejně tak je zde menší zastoupení třísloviny. Vína jsou kvalitní a získávají na charakteru delším ležením na lahvi.

Při stolování se víno Rulandské modré předkládá k pečeným masům, pernaté zvěři, k nadívané drůbeži a k mnoha různým sýrům.

V naší nabídce je ročník 2015 - víno rubínové barvy s cihlovým podtónem, jemné vůně a zakulacené příjemné dochutí.

Merlot

Původní francouzská odrůda vín se nyní rozšiřuje stále více do světa. Víno Merlotu má na základě ročníku rubínovou až granátovou barvu. Merlot patří mezi aromatičtější a plnější červené odrůdy, vůně připomíná černý rybíz, přezrálé švestky a po ležení na láhvy se mění na exkluzívní tóny tabáku, kávy nebo čokolády. Chuť se vyznačuje menším obsahem kyselin, ale plností, hebkostí a vláčností. Víno se lehce a příjemně pije. Ležením na lahvi získává Merlot citelně na kvalitě.

Merlot se hodí popíjet samostatně bez doprovodu jídel, rozhodně neuškodí ho popíjet k jemným paštikám, zvěřině a hutnějším sýrům.

V naší nabídce je ročník 2015.

DOMINA

Tato méně známá odrůda pochází z Německa a vznikla z odrůdy Rulandské modré x Modrý portugal DOMINA má rubínovou až hnědočervenou sytou barvu po odrůdě Potugal, plný extrakt, vyšší podíl taninů . DOMINA také patří mezi aromatičtější a plnější červené odrůdy, vůně připomíná černý rybíz, sušené švestky a po ležení na láhvy se mění na exkluzívní tóny hořké čokolády. Chuť se vyznačuje menším obsahem kyselin, zato plností, hebkostí a vláčností. Víno se lehce a příjemně pije. Ležením na lahvi získává i DOMINA citelně na kvalitě.

Jak Merlot tak i DOMINA se hodí popíjet samostatně bez doprovodu jídel, rozhodně neuškodí ho popíjet k jemným paštikám, zvěřině a hutnějším sýrům.

V naší nabídce je ročník 2015.