Vinařství
Furmínek

Bílá vína

Projděte si prosím naši nabídku . V případě zájmu o bližší informace či ceny produktů, nás prosím neváhejte kontaktovat nebo rovnou osobně navštívit.

Ryzlink rýnský

Bílá pozdní odrůda vína pochází z Porýní a je nejzákladnější odrůdou celého vinařství. Vína Ryzlinku rýnského mají zelenožlutou barvu a s přibývající zralostí se objevují zlatavé odstíny, u bobulových výběrů až jantarové.

Jeho vína vynikají širokou škálou ovocných vůní jako broskev, nezralé jablko, citronová kůra a u zdařilých ročníků meruňka nebo ananas. Mohou být i kořenité a kouřové. Při zrání vína se objevuje vůně medu, marcipánu, mandlí a rozinek. V chuti ryzlinkových vín hraje velkou úlohu kyselina a její zralost. Od ocelové kyseliny v nezralých ročnících, přes příjemně říznou, až po svěže zralou chuť vína, která je nezbytnou součástí velkých vín, výborných ročníků a současně oporou tvorby buketu a chutových látek láhvové zralosti.

Ryzlinková vína jsou jedinečným doprovodem ke studeným předkrmům, lehčím úpravám drůbeže. Pozdní sběry k pstruhům a jiným rybám v různých úpravách.

V naší nabídce je ročník 2016 s příjemnou vůní a pikantní kyselinkou. Ročník 2016 je obzvlášť zajímavý a vyniká výraznou ovocnou chutí a vůní s příjemnou kyselinkou a zbytkovým cukrem.

Chardonnay

Vína Chardonnay jsou uznávanými, vyhledávanými a v současnosti nejmódnějšími víny na světě. Vína Chardonnay mají zelenožlutou až zlatožlutou barvu, v pozdních sběrech, výběrech a ve starších ročnících vína se sytějším tónem.

Chardonnay má plnou, dlouho doznívající, jemně kořenitou chuť s elegantní kyselinkou. Ve vůni můžeme hledat zelené jablko, hrušku , citrusové plody, broskev, mango, lískový oříšek nebo banán. Zráním získává víno intenzívnější vůni a chuť. Potencionál k archivování na lahvi u vín Chardonnay je 3 - 5 let, u vybraných ročníků vína, i déle.

Vína Chardonnay se hodí ke slavnostním příležitostem, dobře doplňuje hustší polévky s bílým masem a smetanové omáčky. Dále je toto víno vhodné k paštikám a plodům moře. Rozhodně patří k posezení s přáteli.

V naší nabídce vína Chardonnay je ročník 2016 se zajímavou citrusovou vůní a dlouhou oříškovou dochutí, tento pak vyniká jedinečnou vůní a chutí. Zajímavý a jedinečný ročník, tento 2016.

Děvín

Bílá odrůda Děvín pochází ze Slovenska a vznikla křížením Tramín + Veltlínské červenobiele. Proto ve vůni cítíme jemnou kořenitou vůni čajové růže s mírnou medovinkou. V chuti je víno mírně muškátové s krátkou kyselinkou.

K tomuto bílému vínu se hodí pokrmy jako jsou saláty, pstruh, platýz či jiné, na lehký způsob připravené ryby. Dušené kuřecí nebo drůbeží maso.

V naší nabídce je ročník 2016. Toto víno se zelenožlutým odstínem, aromatickou vůní a jemně kořeněnou chutí se stává vrcholem naší ochutnávky.

Sylvánské zelené

Sylvánské zelené je starobylá moštová odrůda révy vinné. Vznikla samovolným křížením odrůd Rakouské bílá x Tramín červený. Ještě počátkem 20.století patřila k nejrozšířenějším odrůdám střední Evropy.

Sylvánské zelené zlatožluté barvy s nazelenalým odleskem, dle vyzrálosti do zlatavých sytějších odstínů. Víno s trávovinovým lehce kořeněným buketem, v chuti neunaví a určitě se hodí k delšímu pozezení s přáteli.

K tomuto bílému vínu se hodí pokrmy jako jsou saláty, ryby, pokrmy z bílých mas s kombinací sýrů, pečené kuřecí nebo drůbeží maso.

V naší nabídce je ročník 2016. Toto víno se zelenožlutým odstínem, aromatickou vůní a jemně kořeněnou chutí je zajímavým doplněním naší nabídky.

Muškát Moravský (MOPR)

Muškát Moravský aromatická moštová odrůda révy vinné vznikla křížením odrůd Muškát Ottonel x Prachtraube. Vína jsou medově žluté barvy s muškátovou vůní lehce po černém rybízu a s nižší kyselinkou.

Víno se hodí k masu, rybám, jemným paštikám a mírně sladkým dezertům. Naše nabídka ročníku 2016, suché víno s muškátovou vůní, chutná po zralých meruňkách příp. broskvích . Určitě stojí za ochutnání hlavně konzumentům kteří preferují vína s menší kyselinkou.

Rulandské šedé

Rulandské šedé je starobylá moštová odrůda pocházející pravděpodobně z Burgundska jako spontánní pupencová mutace odrůdy Rulandské modré. Patří do rodiny „Pinotů“.

Víno nazlátlé až lehce pomerančové barvy ve vůni spojené s dojmy chlebovinky až s medovostí. Naše nabídka ročníku 2016 je polosuché víno příjemné vůně s tóny zralého ovoce v chutí sušených meruněk s lehkou kyselinkou která dává vínu svěžesti. Ruladské šedé se snoubí s pokrmy s pečených rybích či drůbežích pokrmů, míchaným salátům a kombinací sýrových specialit.